SJAJAN POČETAK KULTURNE 2025. – Kazališna priča o Edith Piaf, druženje Bune Šimleše s čitateljima

Datum objave: 14. 1. 2025. | Kategorija: Kultura

NOVA GRADIŠKA – Ako se po jutru dan poznaje, novogradiška kulturna 2025. mogla bi biti sjajna i zadovoljiti i najprofinjenije ukuse. Nakon hit kazališne predstave “Tere i Luce”, kojom je Dom kulture zakoračio u novu godinu, 17. siječnja stiže “Priča o Edith Piaf” Ksenije Prohaske, a Gradska knjižnica, par dana kasnije, 21. siječnja dovodi Brunu Šimlešu.

Iako je poznat kao najdepresivniji mjesec, siječanj je u Novoj Gradiški najavio sjajnu kulturnu godinu, jer, ako se po jutru dan poznaje, narednih bi mjeseci mogli biti zadovoljeni i najprofinjeniji ukusi. Potvrdila je to prva ovogodišnja kazališna predstava koju su mestralno, pred dobro popunjenom dvoranom Doma kulture, odigrale Tere/ Anja Šovagović Despot i Luce/ Nataša Janjić Medančić, nasmijavši nas tragikomičnom pričom iz svakodnevice. Dobar trend nastavit će već 17. siječnja Ksenija Prohaska koja pred novogradišku kazališnu publiku stiže s “Pričom o Edith Piaf”, uprizoriti život legendarne francuske pjevačice, vječne kraljice šansone. Bezvremensku glazbenu zvijezdu priznata hrvatska kazališna, televizijska i filmska glumica s dugogodišnjom karijerom u Hollywoodu, sama je osmislila, realizirala i napisala tekst po predlošku biografske knjige Simone Berteaut, polusestre, životne prijateljice i poslovne suradnice Edith Piaf. Dijelom čitane, dijelom citirane, a dijelom prepričavane fragmente knjige, Prohaska će nadahnuto donijeti poklonicima kazališta, predstavljajući se, uz glazbenu pratnju na klaviru, i kao vrsna interpretatorica repertoara velike dive sitnog stasa, ali i kao glumica koja se jednako uspješno ostvarila i u ulogama velikih Marlene Dietrich i Billie Holiday. Ulaznice za predstavu koja vas u dvorani Doma kulture čeka u petak, 17.siječnja , možete rezervirati putem e-maila: domkulturenovagradiska@gmail.com, na br. telefona: 035/637-799, kupiti u tajništvu Doma kulture radnim danom od 7,00 do 15,00 i na
blagajni, sat vremena prije početka predstave.

Već par dana kasnije, na svoje će doći i zaljubljenici u knjigu za koje Gradska knjižnica Nova Gradiška priprema poslasticu. Riječ je o promociji ne jedne, već dvije knjige Brune Šimleše, stručnjaka koji, posljednjih godina, uspješno popularizira psihologiju. Druženje s autorom i promocija zakazani su za utorak, 21.siječnja u 18 sati u svečanoj dvorani TZNG. Navratite i uvjerite se kako siječanj može biti, itekako, ugodan.

TEKST: Simonida Tarbuk                         FOTO: Plakat

Slavonski ©   2013 - 2024 sva prava pridržana
hosting: Plus hosting web: exdizajn