PU BRODSKO-POSAVSKA: Oštećena za gotovo 40 tisuća eura „ulaganjem“ u kriptovalute

Datum objave: 12. 6. 2026. | Kategorija: Crna kronika

SLAVONSKI BROD – Oštećena je stupila u kontakt s nepoznatom osobom i u nekoliko navrata uplatila novac (putem platforme za kupnju kriptovaluta) u virtualni novčanik za kojega je smatrala da je u njezinom posjedu.

U Policijskoj upravi brodsko-posavskoj zaprimljena je dojava vezana uz sumnju na počinjenje kaznenog djela prijevare. Naime, 35-godišnjakinja je stupila u kontakt s nepoznatom osobom koja se lažno predstavila kao financijski savjetnik. Obećano joj je da će ostvariti zaradu trgujući kriptovalutama. Oštećena je u nekoliko navrata uplatila novac (putem platforme za kupnju kriptovaluta) u virtualni novčanik za kojega je smatrala da je u njezinom posjedu. Nakon što je nepoznata od nje počela tražiti još novca, a uplaćenom novcu nije mogla pristupiti, 35-godišnjakinja je shvatila da je prevarena za iznos od preko 38.700,00 eura.

Policijski službenici nastavljaju daljnji rad na pronalasku počinitelja te u vezi navedenog podnose posebno izvješće Općinskom državnom odvjetništvu u Slavonskom Brodu zbog sumnje u počinjenje navedenog kaznenog djela.

Policijska uprava brodsko-posavska ponovno upozorava građane da budu posebno oprezni prilikom internetskih ulaganja, osobito kada im se nude brza i velika zarada, a pritom počinitelji inzistiraju na hitnosti („samo sada“, „nemate što čekati“, „siguran ulog“, i sl.). Prije bilo kakvog ulaganja provjerite vjerodostojnost platforme i osobe s kojom komunicirate te nikada ne uplaćujte novac nepoznatim osobama!

TEKST: S. P.              FOTO: Ilustracija

Slavonski ©   2013 - 2026 sva prava pridržana
hosting: Plus hosting web: exdizajn