HGSS POŽEGA – Lara je sudjelovala u više od 150 potražnih akcija

Datum objave: 24. 5. 2025. | Kategorija: Društvo

POŽEGA – Nakon 12 i pol predivnih godina, članovi HGSS Požega jučer su ostali bez, kako ističu, najdražeg i najposebnijeg člana stanice, belgijske ovčarke Lare.

Lara je bila prvi i jedini licencirani potražni pas u Požeško-slavonskoj županiji. Sudjelovala je u više od 150 potražnih akcija u Hrvatskoj i susjednoj Bosni i Hercegovini te različitim edukativnim aktivnostima u školama i vrtićima u Požeštini.

Laru su voljeli ne samo članovi požeške stanice HGSS-a, već i djeca, planinari i izletnici koji bi ju nerijetko susretali na Papuku i drugim planinarskim izletima s njezinim vodičem i članom naše stanice Miroslavom Mesićem – piše HGSS Požega na svojim društveimn mrežama.

Njih su dvoje bili nerazdvojni kako na vježbama i potražnim akcijama tako i svakodnevnim šetnjama. Bila je dio Mirine obitelji, ali i dio obitelji požeškog HGSS-a koji će ju pamtiti kao vrijedno i privrženo biće bez kojih su vježbe, akcije ili neformalna druženja bili nezamislivi. Baš kao što je gotovo nezamisliv i ovaj rastanak, neizbježan i jako tužan.

TEKST: S. P/HGSS Požega              FOTO: HGSS Požega

Slavonski ©   2013 - 2026 sva prava pridržana
hosting: Plus hosting web: exdizajn