GRADSKA KNJIŽNICA POŽEGA – U ponedjeljak povratak na uobičajeno radno vrijeme uz jazz koncert
POŽEGA – Gradska knjižnica Požega od ponedjeljka, 1. rujna 2025. godine, ponovno će raditi prema uobičajenom radnom vremenu, što znači da će za korisnike biti otvorena od ponedjeljka do petka, od 8 sati do 21 sat.
Početak uobičajenog radnog vremena Knjižnica će obilježiti i posebnom poslasticom za sve ljubitelje urbanog zvuka. Na Galeriji svjetlosti od 19,30 sati u ponedjeljak 1. rujna održat će se jazz-koncert kvinteta Kralježak. Publici će se predstaviti Mario Bočić (saksofon), Nikola Vuković (truba i krilnica), Žiga Golob (kontrabas), Kruno Levačić (bubnjevi) i Domagoj Leljak (gitara) autorskim skladbama isprepletenim suvremenim jazz-izrazom.
Svaka je njihova izvedba priča za sebe – od suptilnih, introspektivnih melodija do snažnih, ritmičnih improvizacija koje publici donose jedinstveno koncertno iskustvo i događaj za sve ljubitelje jazza i improvizirane glazbe. Koncert je organiziran uz potporu Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske.
TEKST: S. Pok FOTO: S. Pok/ GKP