GRADSKA KNJIŽNICA NOVA GRADIŠKA – Priča o djetinjstvu u ratnom Sarajevu i neuništivoj snazi ljudskog duha

NOVA GRADIŠKA – Gradska knjižnica Nova Gradiška u ponedjeljak, 2.lipnja, poziva na promociju knjige Sejdia, autorice Aide Kamber. Osobna je to i potresna priča o djetinjstvu u ratnom Sarajevu, kronika jedne obitelji, ali i svjedočanstvo o neuništivoj snazi ljudskog duha
Dobre književne promocije puno su više od predstavljanja knjige. To su druženja i sjećanja, priče o onome što nas spaja, fragmentima sjećanja i pobjedi duha. Takva će, zasigurno biti promocija knjige Sejdia, autorice Aide Kamber, najavljena za ponedjeljak 2.lipnja, u organizaciji Gradske knjižnice Nova Gradiška.
Riječ je o autobiografiji kroz koju progovara jedanestogodišnja djevojčica čije su djetinjstvo obilježila najteža ratna stradanja, potresna priča o ratu i njegovim posljedicama, opkoljenom Sarajevu, obiteljima, majkama i ženama, prekinutim dječijim igrama, gubicima prijatelja, priča o strahotama ali i snazi ljudskog duha, o važnosti mira, solidarnosti, dobrote i ljubavi. Aida Kamber, rođena Sarajka koja danas živi i radi u Italiji, u svojoj knjizi ”Sejdia” ispričala je osobnu i potresnu priču o djetinjstvu provedenom u ratnom Sarajevu, temi s kojom se, itekako, mogu poistovjetiti i Novogradiščani. Iako je riječ o potresnim sjećanjima, priča je to i o neuništivoj snazi ljudskog duha, stoga, navratite.
TEKST: S. Tarbuk FOTO: Pozivnica












