DANI MATICE HRVATSKE U POŽEGI – Izložba o Vatroslavu Lisinskom
POŽEGA – Povodom obilježavanja Dana Matice hrvatske u Požegi, u Gradskom muzeju Požega 7. veljače u 12,00 sati održat će se otvaranje izložbe o životu i dijelu jednog od najznačajnijih hrvatskih skladatelja Vatroslava Lisinskog.
Uz autora izložbe Stjepana sučića u programu će sudjelovati prof. Miroslav Paulić, Branka Horvat mag.mus. i Zbor Glazbene škole Požega.
Izložba nastala je povodom 200. obljetnice rođenja slavnog hrvatskog skladatelja, a do sada je obišla brojne hrvatske gradove.Autor izložbe Stjepan Sučić, dugogodišnji potpredsjednik Matice hrvatske godinama je skupljao građu kako bi što detaljnije prezentirao lik i djelo Vatroslava Lisinskog te njegovu važnost za hrvatsku kulturu i umjetnost. Izložba se sastoji od knjiga, notnih zapisa, časopisa i fotografija.
TEKST: S. P. FOTO: S. P.