GRADSKI MUZEJ NOVA GRADIŠKA – “Kolo na jalovo” program koji spaja riječ, sliku i zvuk

Datum objave: 15. 7. 2026. | Kategorija: Kultura

NOVA GRADIŠKA – Želite li nakon ljetne šetnje i hladnog pića porciju umjetnosti, navratite u četvrtak, 16. srpnja u Gradski muzej Nova Gradiška, na projekciju radova multimedijalnog umjetnika Ivana Šeremeta “Kolo na jalovo”

Jedan od ključnih aktera suvremene umjetničke scene u Hrvatskoj, slavonskobrodski konceptualni i multimedijalni umjetnik Ivan Šeremet, u četvrtak, 16. srpnja, predstavit će se Novogradiščanima projekcijom radova pod nazivom Kolo na jalovo. Riječ je o jedinstvenom programu koji spaja riječ, sliku i zvuk, događaju kroz koji autor razlaže melankoliju- tihu i promišljenu, ali i otvorenu za dijalog i uvažavanje drugih. Kao okidač i inspiracija za projekt poslužila je glazba benda Nemeček, koju Šeremet doživljava kao oblik koautorstva. Taj spoj stvara prostor između riječi, slike i zvuka, u kojem se otvara nova dimenzija izražavanja i percepcije.

Želite li, nakon ljetne šetnje i hladnog pića, porciju umjetnosti, navratite u Gradski muzej Nova Gradiška u četvrtak, 16. srpnja, točno u podne.

TEKST: S. Tarbuk           FOTO: Pozivnica

Slavonski ©   2013 - 2026 sva prava pridržana
hosting: Plus hosting web: exdizajn