PROGRAM 46. ZLATNOG GLASA ZLATNE DOLINE – Tamburaški sastavi, solisti i pjevačke skupine iz četiri države izvode 23 nove pjesme

Datum objave: 18. 6. 2021. | Kategorija: Scena

KAPTOL – Bećarskim kolom u izvođenju Kaptolačkog tamburaškog orkestra pod vodstvom Ane Šmitpeter započet će ovog petka 18. lipnja od 20.30 sati u Sportskoj dvorani kaptolačke Osnovne škole Vilima Korajca program tradicionalnog 46. Festivala tamburaških pjesama Zlatni glas zlatne doline 2021. koji unazad nekoliko godina ima internacionalni karakter. Organizatori su Općina Kaptol i TZ Zlatni Papuk, a pokrovitelj Požeško-slavonska županija.

Evo rasporeda izvođenja novih pjesama:
1..”GALOP” – JA I DIDA-glazba i aranžman Tomislav Nemet, glazba Slavko Tepavac
2. “RAPSODIA”-SVIRAJ DA NE TUGUJEM – tekst, glazba i aranžman Ivica Plivelić Iva
3. “PAORI”–TVOJE USNE–glazba Ivica Orlić, tekst Vladimir Živaljić, aranžman Filip Matijević i Adrian Ružić
4. TAMBURAŠI „PRIMUS”–OSTAT’ ĆU BARABA-glazba i aranžman Ivica Plivelić Iva-tekst Mirko Šenkovski Geronimo
5.”INDIGO”(LUZERN)–PONEKAD DOK SANJAM-tekst i glazba Marko Filipović, aranžman Roko Jurčević
6.”PATRIOTI” – TIHO PLAČE TAMBURA-tekst, glazba i aranžman Zvonimir Tonković
7.”DUKATI”(ŠIROKI BRIJEG) – BEĆAR OD ZANATA-glazba Božo Zovko Bole, tekst Branimir Mikić, aranžman Željko Nikolin
8.IVICA ORLIĆ  i TS DAJ ŠTA DAŠ(BEČ)–NE BUDI ME IZ SJEĆANJA- glazba i aranžman Ivica Orlić, tekst   Blaženka Zaninović-Erić)
9. MPS „BAĆE” i ŽETEOCI”–EVO DOĐE VRIME-glazba i tekst Josip Valentić, aranžman Ivan Priman
10.PRVA PJEVAČKA KONJICA”SINĐIR”–SLAVONIJA PRILIPA I RAVNA-tekst i glazba Marijan Culej, aranžman Krunoslav Dražić
11. STIPA i ILJA – KAPA –tekst i glazba Ilija Babić Ilja, aranžman Krunoslav Dražić
12. MPS „STROSSMAYER”–ZAPJEVAT’ ĆU OPET- glazba Branko Milinović, tekst Ivana Glavačević, aranžman Krunoslav Dražić
13. KATARINA MIHALJEVIĆ – TU SI- glazba Berislav Majstor, tekst Jadranka Smiljanec, aranžman Danijel Krmić
14. MPS „DIVANDŽIJE” – CRNOOKA- tekst i glazba  Ilija Babić Ilja, aranžman Krunoslav Dražić
15. TENA GRLICA – IDILA- glazba Berislav Majstor, tekst Jadranka Smiljanec, aranžman Danijel Krmić
16. MPS “STAROTOPOLJANI” – NAJLJEPŠA SI SLAVONIJO-tekst, glazba i aranžman Krunoslav Dražić
17.PETAR POKUPČIĆ – USPOMENE-tekst i glazba Petar Pokupčić, aranžman Danijel Krmić)
18. ŽPS „SKLADOVKE” – DRUGA ME JE SVJETOVALA – glazba Dario Balekić, tekst Katica Karas, aranžman Dario Balekić i Dario Vidović
19. ANDRIJA KOS – IDU DANI,LETE NOĆI – glazba Mario Plantak i Andrija Kos, tekst Đurđa Habel, aranžman Mario Plantak
20. ANA BAKETARIĆ – VJEČNA LJUBAV – glazba i aranžman Stjepan Rudinski, tekst Đurđa Habel
21. ŽELJKO WITOVSKY –  RIĐAN I JA – glazba i aranžman Stjepan Rudinski, tekst Davor Magušić
22. MERI MILJKOVIĆ – BISTRA VODA – glazba i aranžman Davor Totović, tekst Đurđa Habel
23.STJEPAN JAPARIĆ – OSAM ZLATNIH STOLJEĆA – glazba i aranžman Ivica Bumba, tekst Jelenko Topić

Gost večeri je Stjepan Jeršek Štef uz tamburaše Rubato, a proglasit će se pobjednici, te dodijeliti nagrade po ocjeni stručnog suda i glasovima posjetitelja u dvorani gdje je ulaz besplatan. Program se televizijski snima, te će ga moći vidjeti gledatelji petnaestak televizija u našoj zemlji, Srbiji, te Bosni i Hercegovini. Objavljen je festivalski album koji će biti u prodaji po popularnoj cijeni, a prihod ide u  humanitarne svrhe.

TEKST: J.T.        FOTO: D. Pok

Slavonski © - 2014 - 2020 sva prava pridržana
hosting : Plus hosting web : exdizajn