HGK ŽUPANIJSKA KOMORA POŽEGA – Blagdansko druženje s gospodarstvenicima
POŽEGA – “Biti uspješan znači biti odgovoran, a najveća vrijednost koju možemo donijeti u svijet je naš doprinos zajedničkom dobru. I dok u srcu slavimo blagdan, neka nas mir i ljubav podsjete da mi imamo snagu utjecati na društvo na bolji način – stvarajući radna mjesta, mogućnosti i uvjete za rast i prosperitet svih nas.” poručio je na blagdanskom druženju u organizaciji Županijske komore predsjednik HGK ŽK Požega Goran Šutalo.
Vrijeme je dobrih želja i sabiranja rezultata u svim segmentima zajednice. Na druženju u prostoru Županijske komore u Požegi učinili su to i predstavnici gospodarstva s područja Požeško-slavonske županije. Uz domaćina, predsjednika HGK ŽK Požega Gorana Šutala na druženju su bili i županica Antonija Jozić, gradonačelnica Pleternice Marija Šarić, saborski zastupnik i gradonačelnik Požege dr. sc. Željko Glavić te požeški biskup msgr. Ivo Martinović.
Gospodarstvo na svim razinama ispunjeno je brojnim izazovima koji traže učinkovita rješenja, a gospodarstvenici imaju posebnu odgovornost ne samo prema svojima zaposlenicima, poslovnim partnerima, nego i prema društvu u cjelini. Biti uspješan znači biti odgovoran, naglasio je predsjednik Goran Šutalo.
“Teška je to zadaća, koja nekada nadilazi naša nastojanja i potencijale. Usprkos tome, naša djela, naši postupci i izbori uvijek mogu biti izraz poštovanja i iskrenosti prema bližnjemu, prema svima s kojima dolazimo u kontakt, bilo poslovno ili u osobnom susretu. Svi imamo priliku graditi zajednicu na temeljima vrijednosti, mira, dobrote, poštenja i zajedništva. U tom duhu važno je osvijestiti kako je ovo blagdansko vrijeme, vrijeme kada se prisjećamo nečeg mnogo većeg od nas samih i koje nas poziva da prepoznamo i širimo ljubav i mir u svojim srcima, obiteljima, poslovima i u čitavom društvu. U trenutku kada živimo u svijetu prepunom izazova, nesigurnosti, upravo nas Isusovo rođenje podsjeća da pravo bogatstvo nije u materijalnom nego u čovjekoljublju i duhovnoj stvarnosti. Biti uspješan znači biti odgovoran, a najveća vrijednost koju možemo donijeti u svijetu je naš doprinos zajedničkom dobru. Želim da nas ovaj Božić podsjeti da stvarnost gospodarskog, pravičnog i mirnog društva nije samo naš posao nego i naš poziv. I dok u srcu slavimo, neka nas mir i ljubav podsjete da mi imamo snagu utjecati na društvo na bolji način – stvarajući radna mjesta, mogućnosti i uvjete za rast i prosperitet svih nas.” rekao je Šutalo.
Prigodnim riječima, uz zahvalu za sve što gospodarstvenici čine kao doprinos zajednici, okupljene je pozdravila požeško-slavonska županica Antonija Jozić.”Neka nam vrijeme koje je ispred nas bude ispunjeno zajedništvom, ljubavlju, suradnjom. Neka nas osvijesti i podsjeti da smo samo mali, obični ljudi i da je naše poslanje na zemlji čini dobro jedni drugima” rekla je Jozić.
“Ovdje doista dolazimo s posebnim osjećajem. Ničijim uspjesima, rekao bih, ne veselimo se toliko, koliko uspjesima gospodarstvenika” rekao je gradonačelnik dr. sc. Željko Glavić. “Jer vi ste taj zamašnjak razvoja ovog grada, o vašim uspjesima ovisi i razvoj grada Požege, Požeštine i cijele županije pa i domovine. Vi ste ti koji mogu zaustaviti i odlazak mladih iz ovog kraja stvaranjem uvjeta za bolji život novim radnim mjestima, boljim standardom svih zaposlenih pa tako i svih građana. Zato ćemo i dalje pratiti vaše uspjehe, uživati u njima i nastojati, kao jedinica lokalne samouprave, stvarati one uvjete za koje smo mi zaduženi, a koji olakšavaju život vama i vašim radnicima ovdje u ovom gradu,” rekao je gradonačelnik.
Uz podsjećanje na duhovnu dimenziju blagdana, požeški biskup msgr. Ivo Martinović poručio je okupljenim gospodarstvenicama i gospodarstvenicima. “U ovom prostoru pročitao sam slogan – hrvatska kvaliteta. Hrvatska kvaliteta je za gospodarstvenike, za obitelji, za mlade, za starce, za djecu, za nemoćne – kvaliteta ljubavi. Ljubav i nada, to je ono što je potrebnom mome srcu, i srcu svakoga od vas, vašim obiteljima i svim ljudima s kojima ste povezani, radnicima i onima koji su bez posla. Kvaliteta nade, kvaliteta ljubavi, ono što je potrebno za budućnost i grada i županije i društva i cijele Hrvatske. U tom duhu želim vam da u idućoj godini kvaliteta vaše ljubavi i nade bude u duhu Božića, u duhu srca Isusova, da vaše srce bude srce koje će nositi ljubav i nadu u obitelji i dalje. I neka ta ljubav i nada budu svjetlo koje će vam donositi ljepotu života i radost, radost koju nam Bog donosi po utjelovljenju svoga Sina.”
TEKST: Sanja Pok FOTO: Sanja Pok