ZBOG PREVENCIJE ‑ Opća županijska bolnica Požega do daljnjega obustavlja posjete pacijentima

Datum objave: 26. 2. 2020. | Kategorija: Društvo

POŽEGA – Zbog prevencije širenja infekcija dišnog sustava u Općoj županijskoj bolnici u Požegi od danas, 26. veljače,  do daljnjega obustavljene su posjete pacijentima – javili su iz požeške bolnice.

Uz aktualnu situaciju s koronavirusom, u jeku je i sezona gripe pa ovaj potez požeške bolnice doista ima preventivni karakter. Naime, prema službenim podatcima Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo na dan 25. veljače u Hrvatskoj je  jedna osoba oboljela od koronavirusa.

Kada je riječ o gripi, u Hrvatskoj je, zaključno s 23. veljače 2020. godine, službeno registrirano ukupno 40 095 oboljelih od gripe, od kojih je 9 508 prijavljeno tijekom 8. tjedna 2020. godine. S obzirom na veličinu stanovništva, najveće stope oboljelih od gripe zabilježene su na području Bjelovarsko-bilogorske, Varaždinske i Međimurske županije. Na stranicama www.hzjz.hr mogu se naći upute o ponašanju i preveniranju u svezi sa širenjem gripe i koronavirusa.

TEKST: S. P.            FOTO: S. P.

Slavonski © 2013 - 2023 sva prava pridržana
hosting : Plus hosting web : exdizajn