NOVA KOMEDIJA MIRE GAVRANA PRED NOVOGRADIŠKOM PUBLIKOM – Još jedna kazališna poslastica iz pera našeg najizvođenijeg suvremenog dramatičara
NOVA GRADIŠKA – Ne zaboravljajući nikada rodni kraj i grad iz kojeg je potekao, Miro Gavran, najizvođeniji suvremeni hrvatski dramatičar, Novogradiščanin porijeklom, “domaću” će publiku, po dobrom, starom običaju, razveseliti još jednom pretpremijerom. U 21 godini postojanja Teatar Gavran predstavlja istinsku kazališnu poslasticu, monokomediju “Bit će sve u redu”, koja publiku očekuje na daskama Doma kulture 1. veljače u 20 sati
Nakon što su, posljednjih godina, sve njegove predstave među prvima imali priliku vidjeti Novogradiščani, naš najizvođeniji suvremeni dramatičar Miro Gavran, ne zaboravljajući nikada rodni kraj, s dobrom praksom nastavlja i u Novoj godini. Potvrdit će to pretpremijera još jedne istinske kazališne poslastice nastale u 21 godini postojanja Teatra Gavran, zanimljive monokomedije “Bit će sve u redu” koja pred novogradišku publiku stiže 1.veljače u 20 sati. Riječ je o tekstu koji će, prema riječima autora, mnoge iznenaditi i koji ispituje krajnje granice glumačkih mogućnosti.
Glavni junak najnovije Gavranove priče je glumac i ravnatelj vlastitog putujućeg teatra koji se proslavio komedijom „Nesretna udavača“ i kojeg, zbog despotske naravi, jedan po jedan, napuštaju svi njegovi glumci i glumice, zbog čega najavljenu cjelovečernju predstavu u kojoj sve pršti od dinamike i humora, mora odigrati sam. On je Sven Jakir, glumac koji, u nevjerojatnom broju brzih preobrazbi, na scenu donosi čak osam različitih likova. Spajajući humor s parodijom erotičnosti koju je afirmirao Boccacciov „Dekameron“, Miro Gavran u svom najnovijem djelu publici donosi lepršavu predstavu atraktivnu svim generacijama, tekst koji je kritičar Jasen Boko nazvao „prvom hrvatskom postmodernom dramom“. Predstava “Bit će sve u redu” u režiji Borisa Kovačevića novogradišku publiku očekuje u srijedu, 1.veljače u 20 sati, stoga se na vrijeme pobrinite za ulaznice i vidimo se u dvorani Doma kulture!
TEKST: Simonida Tarbuk FOTO: Plakat