16. SUSRET HRVATSKIH MALIH VOKALNIH SASTAVA OKUPIO VIŠE OD 350 PJEVAČA – Jakšićani osvojili brončanu plaketu

Datum objave: 26. 11. 2019. | Kategorija: Kultura

POŽEGA/ SISAK – 26 pjevačkih sastava iz 12 hrvatskih županija nastupilo je proteklog vikenda na 16. Susretu hrvatskih malih vokalnih sastava u Sisku. Predstavnici Požeško-slavonske županije, Muška pjevačka skupina HKUD-a „Slavonija“ iz Jakšića osvojili su brončanu plaketu u kategoriji Folklornih malih vokalnih sastava i komornih zborova.

16. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava, nacionalna manifestacija posvećena vokalnom stvaralaštvu Republike Hrvatske, prošlog je vikenda po drugi put uspješno održana u gradu Sisku. 26 vokalnih sastava i gostujući Dječji zbor grada Siska „Crescendo“ nastupili su u bogatom dvodnevnom programu 16. Susreta koji je održan u organizaciji Hrvatskog sabora kulture, krovne udruge kulturno-umjetničkog amaterizma RH i Zajednice kulturno umjetničkih udruga Sisačko-moslavačke županije.

Više od 350 pjevača sudionika svoj su nastup na Susretu morali izboriti pobjedom na županijskim smotrama koje su održane tijekom godine. Program Susreta bio je usmjeren na predstavljanje najvrjednijih ostvarenja amaterskog pjevanja u Hrvatskoj koje karakterizira raznolikost i bogatstvo repertoara te stilova pjevanja. Prvog dana, u subotu, 23. studenoga od 17 sati, održan je koncert malih vokalnih sastava u kategorijama izvorne pučke glazbe i folklornih malih vokalnih sastava i komornih zborova, dok je drugi dio Susreta održan 24. studenoga od 18 sati kada su nastupili sastavi u kategorijama slobodnih stilova i žanrova i klasične glazbe.

Nastupe sastava pratili su članovi Stručnog povjerenstva u sastavu: Dražen Kurilovčan, dr.sc. Irena Miholić i Zdravko Šljivac koji su dodijelili sljedeće nagrade:
KATEGORIJA IZVORNE PUČKE GLAZBE
1. NAGRADA: Muška vokalna skupina KUD-a „Dangubice”, Kuterevo
2. NAGRADA: Ženska pjevačka skupina KUD-a „Mostanje“, Karlovac
3. NAGRADA: KUU „Društvo žena Gornji Kraljevec“, Gornji Kraljevec

KATEGORIJA FOLKLORNIH MALIH VOKALNIH SASTAVA I KOMORNIH ZBOROVA
ZLATNE PLAKETE
Ansambl „Jane“, Velika Gorica (Broj bodova: 94)
Folklorna družina „Vuga“, Karlovac (Broj bodova: 92)
SREBRNE PLAKETE
Djevojački zbor PZM „Josip Kaplan“, Rijeka (Broj bodova: 86,7)
Ženski vokalni sastav „Đurđevčice“ KUD-a „Petar Preradović“, Đurđevac (Broj bodova: 84,7)
Ženska vokalna skupina „Pučpuljike“, Čakovec (Broj bodova: 84)
Ženska vokalna skupina „Pajdašice“ KUD-a „Anka Ošpuh“, Ludbreg (Broj bodova: 80)
BRONČANE PLAKETE
Muška pjevačka skupina HKUD-a „Slavonija“, Jakšić (Broj bodova: 78,7)
Ženska vokalna skupina KUU-a „Zasadbreg“ (Broj bodova: 78)
Gareš’ki kulturni centar MVS „MedjuWodje“, GKC Garešnica (Broj bodova: 75)
Vokalna skupina „Rusalke“, Kutina (Broj bodova: 74,3)

KATEGORIJA SLOBODNIH STILOVA I ŽANROVA
ZLATNE PLAKETE
Vokalni sastav „Asante“, Zagreb (Broj bodova: 95)
Ženski zbor KUD-a „Učka“, Matulji (Broj bodova: 93,7)
Ženska vokalna skupina „Lađarice“, Sisak (Broj bodova: 92,3)
Glazbeni klub Lisinski – Gospodnetić singers, Zagreb (Broj bodova: 92)
SREBRNE PLAKETE
Muški pjevački zbor „Bistrani“, Donja Bistra (Broj bodova: 87,3)
Mješoviti vokalni sastav „Acapella“ KUD-a „Zavičaj“, Sračinec (Broj bodova: 80)

KATEGORIJA KLASIČNE GLAZBE          
ZLATNA PLAKETA
Cantus ante omnia, Zagreb (Broj bodova: 93)

Slavonski © - 2014 - 2020 sva prava pridržana
hosting : Plus hosting web : exdizajn