RK POŽEGA: Rezime vikenda – dvije utakmice, dvije pobjede! | Slavonski.hr

RK POŽEGA: Rezime vikenda – dvije utakmice, dvije pobjede!

Datum objave: 29. 1. 2018. | Kategorija: Sport

27067309_1886994618008543_2226471697133133128_n

POŽEGA – Nakon kvalitetno određenih priprema, koje su počele već u prvim danima tekuće godine, rukometašima Rukometnog kluba Požega došlo je vrijeme za odigravanje prvih pripremnih utakmica koje su uspješno apsolvirali proteklog vikenda protiv protivnika iz Slavonskog Broda i Slatine. Rezime vikenda je dvije pobjede u dvije utakmice odigrane u sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Naime, sinoć su u lijepoj i dinamičnoj utakmici pobijedili goste iz Slavonskog Broda rezultatom 28:21, a večer prije su u zanimljivoj utakmici bili bolji od mladih, ali vrlo dobrih gostiju iz Slatine rezultatom 34:29.
Prvu pripremnu utakmicu protiv Slatinjana u subotu domaći su igrači bolje otvorili i poveli 3:0. Gosti su prvi pogodak postigli u 7. minuti. Prednost od tri pogotka imali su još pri rezultatu 8:5. Gosti tada dominiraju i izjednačuju na 10:10. Do kraja prvog dijela se igra u egalu da bi se, golom Raguža u zadnjoj sekundi, ipak na odmor  otišlo rezultatom 16:14. Kiš i Raguž u ovom dijelu postigli su po 4 pogotka. Kod gostiju Filip Mataija je u ovom dijelu postigao 6 pogodaka, a odlični Frajhaut na vratima Slatine obranio je velikih 10 udaraca. Drugi dio gosti brzo anuliraju prednost domaćina, drže se do 19:19, ali onda igrači trenera Hrvoja Jurkovića odlaze na 23:20 i tu prednost drže do kraja, da bi ju tek u zadnjoj minuti povećali i pobijedili 34:29.

Najbolji strijelci kod nas bili su Krešo Tomas sa 7 i Domagoj Kiš sa 6 pogodaka, dok je Dinko Jakić skupio 7 obrana. Kod Slatine Ivan Repić postigao je 8, a Filip Mataija 6 pogodaka. Lovro Frajhaut je u prvom dijelu skupio 10, a Igor Venus u drugom dijelu 6 obrana.

Sinoćna, druga pripremna utakmica protiv Brođana počela je odlično za Požežane, 16. minuti su već vodili 8:1. To se pokazalo ključno za konačan rezultat. Tada se Brođani bude i do kraja se igra u egalu, te se na odmor odlazi prednošću domaćina od šest golova, rezultat je bio 15:9. U drugom dijelu održavaju razliku. Najveću prednost Požežani su imali pri rezultatu 20:12 te su u konačnici pobijedili 28:21.
Priliku zaigrati dobili su svi. Karlo Grgurić postigao je 9, a Luka Jurković 4 pogotka. Antonio Ćosić skupio je lijepih 17 obrana. Kod gostiju Rastko Poznanović i Ivan Rašić postigli su 4, a Ivan Didić 3 pogotka. Goran Bubalo skupio je 13 obrana. U redovima domaćih igrača su nedostajali Domagoj Kiš, Mislav Obradović i Ivan Franić.

TEKST: B.M./ K. H.       FOTO: RK Požega